Tansiyon

Tansiyon Ölçen Akıllı Saat

 Carmenta’nın tansiyon ölçen akıllı saatlerinden edinerek dilediğiniz her an ve her yerde tansiyonunuzu ölçebilirsiniz. Tek dokunuş ile ölçüm yapmanın dışında, saat başı ölçüm özelliğini aktif hale getirerek gün boyu tansiyon ölçümü yapabilirsiniz. Telefonunuz yanınızda olmasa bile akıllı saatiniz, yapmış olduğu tüm ölçümleri hafızasına kayıt eder. Akıllı telefon uygulaması ile tekrardan bağlantı kurduğunda hafızasındaki verileri uygulama ile senkronize hale getirir. Bu sayede düzenli olarak tansiyon değerlerinizi takip altında tutabilir ve sağlığınız için gerekli önlemleri alabilirsiniz. Carmenta akıllı saatler, sağlığınıza daima önem verir. Tansiyon ölçmenin dışında; 7/24 nabız takibi, oksijen doygunluğu ölçümü, uyku takibi, hareket takibi, spor takibi gibi daha birçok sağlık yönetim işlevine sahiptir. Carmenta’nın ultra hassas sensörlere ve yüksek teknolojiye sahip tansiyon ölçen akıllı saatlerini ve diğer özelliklerini web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Tansiyon nedir?

Tansiyon, atardamarların içerisindeki kanın basıncına denir. Kalp kasıldığı zaman atardamarlara kan pompalanır. Kalp kası gevşediği zaman ise kan damarda durulur. Tansiyon değerleri kişiye göre farklılık göstermektedir. Sağlıklı bir insanda olması gereken tansiyon değerleri büyük : 120 – 130 arası, küçük tansiyon değerleri ise 70-90 arasında olmalıdır. Çocuk ve genç bireylerde bu daha düşük değerler normal olarak kabul edilebilir.

Düşük Tansiyon ( hipotansiyon ) nedir ?

Düşük tansiyon, kalp damar hastalıklarına yakalanma riski göz önüne alındığında büyük tansiyona nazaran daha olumlu olarak kabul edilir. Tansiyon düştüğü durumlarda kişide halsizlik, başta dönme, baygınlık gibi sorunlar yaratabilir.

Yüksek Tansiyon ( hipertansiyon ) nedir?

Yüksek tansiyon, düşük tansiyona göre daha risklidir. Tansiyonun sürekli yüksek olması vücuda ciddi zararlar verebilir.  En çok görülen yüksek tansiyon belirtileri: nefes darlığı, bulanık ya da çift görme, yorgunluk, halsizlik ve isteksizlik, baş dönmesi, baş ağrısı, kulak çınlaması, burun kanaması, kalp ağrısı veya düzensiz kalp atışı.

Yüksek Tansiyon Neden Olur?

Aşırı tuz tüketimi

Sürekli stres hali

Kalp ve damar hastalıkları

Obezite

Böbrek yetmezliği

Genetik faktörler

Tiroid rahatsızlıkları

Şeker hastalığı

Böbrek üstü bezinin hastalığı

Tansiyon Ölçümü

Tansiyon ölçmek için klasik, büyük ve taşınması zor tansiyon aletleri kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi ile bu büyük tansiyon aletleri yerini dijital cihazlara bıraktı fakat yine de yanınızda sürekli taşınabilecek boyutlarda değildi. Giyilebilir teknoloji hayatımıza girdikten sonra tansiyon ölçen akıllı saatler bu sorun tamamen ortadan kalkmış oldu. Bileğinize taktığınız bir akıllı saat ile istediğiniz her an, her yerde ve tek dokunuş ile tansiyonunuzu ölçebiliyorsunuz.